telefon resmi+90(232)425 80 70
özgür mensucatın logosu ÖZGÜR MENSUCAT
TİCARET ve SANAYİ A.Ş.
+90(232)425 80 70
ev resmi Polyester Kumaş

Polyester Kumaş Satın Al

ÖZGÜR MENSUCAT TİCARET ve SANAYİ A.Ş.
Adres
Halit Ziya Bulvarı No:41 Çankaya/İZMİR
Tel
0(232) 425 80 70
Faks
0(232) 483 71 21
E-Posta
info@ozgurmensucat.com.tr

Polyester Kumaş Fiyatları

Dünyada 2013 yılında üretilen 17,000,000 ton polyester lifin 200,000 tonu Türkiye ‘ye aittir. Türkiyenin ihtiyacı bundan daha fazla olduğu için ve bazı ülkelerden daha ucuza ithal edilebildiği için 100,000 ton polyester lifi ithal edilmiştir. Polyester lifleri dokuma ve örme tezgahlarına sahip üreticiler tarafından kumaşlara dönüştürülmekte ve oradan iş elbisesi yapımında kullanılmak üzere başka fabrikalara ve perakendecilere gönderilmektedirler. Polyester kumaş üreticileri ile polyester iş kıyafeti üreticilerini birbirlerine bağlayan ise polyester kumaş toptancılarıdır. Bu toptancılar sürekli olarak piyasayı takip etmekte, uygun fiyatlandırmaları yapmakta ve her zaman üretici – satıcı arasındaki dengeyi pazarlık yaparak sağlamaktadır. Polyester kumaş toptancısı olan Özgür Mensucatın da yaptığı budur. Büyük ölçekli alım satımlar her zaman daha ucuza sağlandığı için toptancıların ekonomik önemi büyüktür, hem üretici hem de satıcı kazanmaktadır.

1.4 denier ve 38 mm ölçülerindeki polyester lifinin kilogram başına fiyatı Türkiyede 3.0 TL ile 3.6 TL arasında değişmektedir. Başka ülkelerde, mesela Çinde ise 2.6 TL ye kadar inmektedir. Ucuz lif demek ucuz kumaş anlamına gelebilmektedir. Bu da yerli üreticilerin yerli hammadde kullanmak yerine daha ucuz olan ithal hammaddeye yönelmelerine neden olmaktadır. Yerli üretimin korunması adına gerekli önlemleri alan Özgür Mensucat, kumaş üreticilerini teşvik edecek yönde yatırımlar yapmakta ve kaliteli olan yerli polyester kumaşın üretimini sağlama almaktadır. Her ülkede bu tip koruma işlemleri yapılmakta ve toptancılar bu uygulamada önemli bir rol üstlenmektedirler.

Yerli üretim yeterli olmadığında ve özellikle istenilen kumaş türü üretilmiyorsa, Özgür Mensucat gibi toptancı firmalar gerekli malzemeyi ithal ederek zamansal ve finansal olarak kolaylık sağlamaktadırlar. Polyester kumaşın dış pazarı toptancılar tarafından iyice araştırıldığı ve değişimler yakından takip edildiği için hem üreticiler hem de perakendeciler gibi alıcı firmalar büyük uğraşlardan kurtarılmış olurlar. Özgür Mensucat ile iletişime geçerek aradığınız polyester kumaşı ucuza bulabilirsiniz. Telefonla arayarak, elektronik posta adresinden veya açık adrese ulaşarak istek gönderebilirsiniz.

Polyester Kumaş Toptancıları

Toptancılığın sözlük anlamı “toptan satış yapan tüccar” olsa bile, amacı çok daha derindir. Toptancılığın amacı, üretici işletmelerden ürünleri alıp diğer toptancılara veya perakendecilere satarak alım satım işlemlerini hızlandırmak, kolaylaştırmak ve yakınlaştırmaktır. Son kullanıcıya mal satılmaz veya önemsiz miktarlarda satılır. Satış gücünü koruyamayan küçük çaplı üreticiler ile çok miktarda(ve ucuza) ürün satın alamayan perakendeciler için toptancılığın ayrı bir önemi vardır. Toptancıların pazarlama yöntemleri arasında kredi sağlama, finansal destek verme, depolama yaparak üretici ve alıcıyı ek uğraştan kurtarmak, ürünlerin sahipliğini üstlenerek üretici için riski hafifletmek, malların sevkiyatını yapmak vardır. Özgür Mensucat ile iletişime geçerek polyester kumaş ürünlerinizi veya isteklerinizi sunabilirsiniz.

Türkiye ‘de polyester kumaşın hareketi büyük oranda toptancılar tarafından sağlandığı için, üretici de olsanız alıcı da olsanız sizin için en uygun şey ürettiğiniz malı toptancılara sunmak ve onların sizin için en iyi müşteriyi bulup satışı gerçekleştirmesini sağlamaktır. Alıcı iseniz, isteğinizi toptancıya bildirmek aradığınız ürünü kolayca bulmanızı sağlayacaktır. Tüm Türkiye ‘deki polyester kumaş üreticileri ile bir ağ halinde bağlantılı olan Özgür Mensucat, istediğiniz kumaşı en kısa sürede en ucuza bulacaktır. İsterseniz taksitlendirme isterseniz peşin ödeme gibi çeşitli ödeme seçenekleriyle iş elbisesi polyester kumaşı satın alabilirsiniz.

Ulaştırma ve depolama maliyeti fazla olan ürünler için toptancılardan yardım almak firmanızın sadece üretime veya sadece satışa odaklanabilmesini sağlar ve gelişim hızını arttırır, daha sonra perakendecilik görevini yapmaya başlarsanız da diğer perakendeciler ile alım satım gibi işlemler yapabilirsiniz.

İstenilen sermayeye ulaşmış işletmeler bile toptancılardan yardım almadıkları zaman yeterli hızda satış yapamayabilirler ama tüccar toptancılar malı dünyanın öbür ucuna bile ihraç edebilirler veya ithal edebilirler.

İş elbisesi kumaşı pazarında rekabetçi, güvenilir ve adil bir işleyişi benimseyen; alıcılarının ve satıcılarının menfaatlerinin her durumda korunmasına önem veren Özgür Mensucat, ticari sırların saklanmasında ve çıkar çatışmasının önlenmesinde titiz davranmakta; sosyal sorumlulukların, yasal sorumlulukların ve iş etiğinin sürdürülmesine öncelik vermektedir.

Polyester Kumaş Alımı ve Satımı

Polyester lifinin fiyatı ile doğrudan ilişkili olan polyester kumaşı fiyatları, üreticinin tercihine göre yerli polyester lif veya ithal polyester lif kullanılarak üretilmektedir. Yerli polyester lif biraz daha kaliteli ve pahalı olduğu için bu lifi kullanan üreticilerin polyester kumaşları biraz daha pahalı olmaktadır. Bu kumaşları da ithal kumaşlar gibi ucuza alabilmek için toptancılar ile pazarlık yapmak gerekmektedir ancak gene de belli sınırlar vardır.

Polyester kumaş satarken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, toptancının ne kadar çok perakendeciye ulaşabildiğidir. Daha çok perakendeciye ulaşan toptancı malını daha hızlı satar, daha çok satar hatta daha çok çeşitli ürünleri satar. Toptancının ulaşabildiği yerlerin sayısı da önemlidir. En uzaklardaki illere ürün gönderebiliyorsa sizin satış gücünüzü arttırır. Özgür Mensucat bir polyester kumaş toptancısı olarak tüm Türkiye ‘ye hizmet vermekte ve polyester kumaş satıcılarını üretime teşvik etmek için elinden geleni yapmaktadır.

İş elbisesi üretmek için gerekli kumaşların toptancılardan alınması gerekir, çünkü:

Polyester kumaş toptancılarında bulunan ürünlerin çeşitliliğinin başka işletmelerde bulunması zordur, ürün alırken ki kolaylığı ve pazarlığı da başka bir yerde bulamazsınız. Fosforlu polyester kumaş, polyester – viskon karışımı (polyviskon) kumaş ve polyester – pamuk harmanı kumaş satın almak için Özgür Mensucat ile iletişime geçebilirsiniz. Taksit, havale ve tek çekim gibi ödeme seçeneklerine ek olarak yanmaz kumaş, %100 ipekli kumaş gibi polyestersiz ürünleri de bulabilirsiniz.

Polyester Kumaş Hakkında Sormak İstedikleriniz

Polyester kumaş ile ilgili aşağıdaki konularda aklınıza takılan ya da bizlere sormak istediğiniz başka sorularınız olursa irtibat numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Özgür Mensucat toptan kumaş alımlarınızda sizlere yardımcı olmaya hazırdır.

polyester kumaş esner mi
polyester kumaş terletir mi
polyester kumaş zararlı mı
polyester kumaş sıcak tutar mı
polyester kumaş su geçirir mi
polyester kumaş sağlıklı mı
polyester kumaş esnek midir
polyester kumaş yazlık mı
polyester kumaş kışlık mıdır
polyester viskon kumaş nedir
polyester kumaş özellikleri nelerdir

Copyright© Özgür Mensucat Ticaret ve Sanayi A.Ş.
invilon web tasarım